RANDEVU AL : 05551568466
info@drabdullahcerit.com
Suadiye, Ayşeçavuş Cd No:46 Kat:1 D:1, 34740 Kadıköy/İstanbul

Uzman Dyt. İdil Akdemir

Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü onur öğrencisi olarak bitirmiştir. 100.Yıl Hastanesi, Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi ve Kezban Hüseyin Mercan Aile Sağlık merkezinde deneyim kazanmıştır.

Lisans eğitimini “Yetişkin Bireylerde Etiket Okuma Durumu Saptanması” konulu tez çalışmasını yaparak tamamlamıştır. Etiket okuma, tüketicilerin satın alma davranışlarını kolaylaştırmak ve gıda tercihlerini doğru ve bilinçli seçimler yapabilmek açısından önemlidir. Sadece sağlıklı bireyler için değil aynı zamanda hastalıkların tıbbi beslenme tedavisini sürdürebilmek için dikkatli olunması gereken konulardan biridir. Örneğin, çölyak hastalarında önerilen glutensiz gıda maddeleri satın alınırken ürün etiketini okumak oldukça önemlidir.

Yüksek lisans eğitimini “Bariatrik Cerrahi Planlanan Hastaların Yeme Bağımlılığı, Depresyon ve Beslenme Durumunun Değerlendirilmesi” başlıklı tez çalışmasını tamamlayarak yüksek onur öğrencisi olarak uzmanlığını tamamlamıştır.

Fonksiyonel Tıp Akademisinde 10 aylık yoğun bir eğitimi tamamlayıp “Fonksiyonel Tıp Diyetisyeni” olmuştur.

 

Seminer, Sertifika ve Kurslar

Fonksiyonel Tıp Akademisi Diyetisyenlik ve Sağlık Yönetimi- Fonksiyonel Tıp Diyetisyeni

Yeditepe Üniversitesi Sertifikalı Fitoterapi Eğitimi

Hastalıklarda Beslenme Sempozyumu: Karbonhidrat Sayımı

Nutrigenetik Sempozyumu: Besin Destekleri ve Nutrigenetik

Moleküler Beslenme Sempozyumu

Besin-İlaç Etkileşimleri Kursu

Başkent Üniversitesi Öğrenci Kolokyumu

Anıt Eğitim Aşçılık Kursu