RANDEVU AL : 05551568466
info@drabdullahcerit.com
Suadiye, Ayşeçavuş Cd No:46 Kat:1 D:1, 34740 Kadıköy/İstanbul

DR. Abdullah CERİT

1985 yılında Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde doğdum. Üniversiteye kadar olan eğitim sürecini İskenderun’ da tamamladım.
Yüksek Lisans eğitimimi 2002-2009 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nde aldım ve başarı ile bitirdim. Tıpta uzmanlık eğitimi için insan vücudunun bütününe hakim olma iç güdüsü ile iç hastalıkları branşında uzmanlaşmaya karar verdim. 2014 yılında uzmanlık eğitimimi İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ nde uzmanlık tezimi ve uzmanlık sınavını başarı ile vererek tamamladım. 2014 yılından mecburi hizmet görevlendirmesi ile Adana Tufanbeyli ilçesine kura ile atandım. Tufanbeyli’ de diyabet ve obezite problemi olan hastalarda sadece beslenme koşullarının düzenlenmesi ile sağlık kalitelerinde anlamlı değişiklikler geliştiğini farketmem üzerine tıbbi beslenme ve vücudun bütününe hitap eden tamamlayıcı tıp olarak addedilen ama tıbbın kökeninde yer alan fitoterapi, akupunktur, nöralterapi vd uygulamaları öğrenmeye başladım. 2015 yılında mecburi hizmet görevini tamamladım.

Kalan süre zarfında Koşuyolu Özel Medipol Hastanesi ve Anadolu Sağlık Merkezi gibi özel kurumlarda bir süre çalıştıktan sonra 2018 Mayıs ayı itibari ile hastalarını iç hastalıkları, fonksiyonel tıp ve tamamlayıcı tıp uygulamaları alanında hizmet vermek üzere kendi muayenehanemde görmeye başladım. 2014 yılından beri kalan her müsait anımda tıbbın bütününe yönelen uygulamalara yönelik ulusal ve uluslararası eğitimlere katıldım.

Fonksiyonel tıp alanında ‘Instıtue of Functional Medicine’ (Fonksiyonel Tıp Enstitüsü) eğitimlerini bitirmiş olup IFMCP statüsünde yine bu alanda uluslarası olarak hasta görmekteyim. Fonksiyonel tıp alanında yurt içinde Dr. Mustafa Atasoy ile Fonksiyonel Tıp Akademisi çatısı altında eğitim çalışmalarını sürdürmeye devam etmekteyim. Bunun yanında insan organizmasına bütüncül tıp yönünden bakış açıma yönelik büyük katkılar sağlayan Hüseyin Nazlıkul ‘dan nöralterapi eğitimi aldım.

Yabancı Dil olarak İngilizce bilmekte olup hobileri satranç oynamak, pilates başta olmak üzere spor yapmak, eski kült sineme filmleri izlemektir.
Evli, bir çocuk babasıdır.

DR. Abdullah CERİT ' Soru Sor